ولوو با همیاری NVIDIA اتومبیل خودران می‌سازد

وقتی که نام ولوو رو می‌شنویم , به یاد کامیون‌ها و سواری‌های ایمن این مجموعه سوئدی می‌افتیم . زمانی هم که نام NVIDIA به گوشمان میخورد , تصویر یک کامپیوتر نمایندگی پاناسونیک تهرانمندی با بازی‌های سنگین در جلو چشمانمان ظواهر می شود . اکنون فرض کنید هر این دو شرکت تعالی را کنار نیز بگذاریم تا محصولی را تولید کنند ; سود میلاد یک اتومبیل خودران می‌شود!

هر دو شرکت در زمینه‌ عمل خود بسیار کار کشته هستند و درحال حاضر قرار است در کنارهم محصول هوشمندی را ایجاد کنند . ساخت یک نمایندگی پاناسونیک تهران خودران نیازمند فناوری‌های نسبتا پیچیده و ترکیب آن با حوزه مکانیک آن است . بخش هوش تصنعی سبب ساز می شود تا نمایندگی پاناسونیک تهران دور و بر محیط خود را تشخیص دهد و بشناسد . هم‌چنین این فناوری می بایست تمام تهدید‌های احتمالی را پیش گویی نماید و به‌طور ایمن در جاده‌ها رانده شود .

شرکت ولوو نیز یک سری زمانی می گردد که در مورد ساخت اتومبیل‌های خودران فعالیت می‌کند . این موسسه سوئدی در سال میلادی روان یک آزمایشی را ترتیب داد تا یک خانواده در گوشه و کنار حقیقی و واقعی سوار بر یکی‌از نمایندگی پاناسونیک در ایران مجهز به فناوری خودران این موسسه شوند . ولوو پیش‌بینی مینماید تا سال ۲۰۲۱ بتواند اتومبیل‌های مجهز به فناوری رانندگی نسبتاً تمام اتومات را ساخت کند .

البته این نکته را درنظر بگیریم که در کنار ساخت اتومبیل‌های خودران , ضوابط جهانی و مربوط به کشورها نیز در اندازه استقبال و رویش این نمایندگی پاناسونیک تهرانها نقش زیاد مهمی دارااست . صرفا شرکت ولوو نیست که در‌این وادی قدم گذارده , چرا پیش از این کمپانی‌های بزرگی نظیر اپل هم در این مورد فعالیت خویش را استارت کرده‌اند .


اتفاقا , گروه کوک , مدیرعامل اپل به تازگی تایید کرده , شرکتش روی فناوری مشابهی فعالیت می کند . به همین منظور , شرکتی که بتواند نخستین بار به‌طور موفقیت‌آمیز محصولی با این فناوری جدید را روانه بازار کند , برنده قلمداد می شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *