چگونگی تمرکز دولت روی تولید کیف لپ تاپهای برقی – ۳

ایجاد برقی با پلت‌فرم‌های کنونی

سومی راهکار مدنظر مدیران کیف لپ تاپسازی مرز و بوم , انجام پروژه ساخت کیف لپ تاپی برقی روی پلت‌فرم‌های جانور داخلی است . موضوعی که به‌نظر می‌رسد بیشترین رغبت وزارت صنعت برای ورود به ساخت برقی‌ها براساس این راهکار است . در قوانینی وزارتخانه و بعضا از کارشناسان با این منش موافق می‌باشند و سرعت فعالیت در وصال به هدف ایجاد برقی را به این وسیله سریع‌تر میدانند که یک پرسش مطرح می شود که آیا ایجاد کیف لپ تاپهای برقی بر روی پلت‌فرم بنزینی قابلیت و امکان پذیر است؟ بازنگری تجربه ساخت کیف لپ تاپهای برقی در دنیا نشان از آن دارد که بخش اعظمی از کیف لپ تاپ ارزان بزرگ جهان در ساخت کیف لپ تاپهای برقی خود از پلت‌فرم‌های بنزینی بهره برده‌اند ; به‌عنوان مثال شرکت فورد ابتدا به فعالیت ایجاد کیف لپ تاپهای برقی از پلت‌فرم کیف لپ تاپهای بنزینی‌اش استعمال کرد و جنرال کیف لپ تاپز نیز شورلت ولت خود را روی پلت‌فرمی ایجاد می نماید که پلت‌فرم یک کیف لپ تاپی بنزینی است . نیسان هم که یکی از شرکت‌های مهم در ایجاد کیف لپ تاپهای برقی است , در سال قبل اذعان کرد که در هم اکنون طراحی پلت‌فرم جدیدی برای ساخت کیف لپ تاپهای برقی است . بی‌ام‌و هم تجربه ایجاد کیف لپ تاپی برقی روی پلت‌فرم بنزینی را دارااست , البته مرسدس بنز تمامی محصولات برقی خویش را روی پلت‌فرم برقی‌اش ساخت مینماید .

در شرایطی کیف لپ تاپسازان جهانی از پلت‌فرم‌های بنزینی خود در ساخت برقی‌ها بهره‌برده‌اند که به‌نظر میرسد راهکار بهره‌بردن از پلت‌فرم‌های کنونی خیر صرفا امکان‌پذیر است بلکه به صرفه‌تر نیزهست ; موضوعی که کارشناسان ایده ها متفاوتی نسبت به آن دارا هستند . به اعتقاد و باور کارشناسان پلت‌فرم‌های کنونی کیف لپ تاپسازی‌های کشورمان قدیمی و تاریخ گذشته میباشند ; بدین ترتیب بسیاری از این پلت‌فرم‌ها حالت فنی واجب برای تبدیل شدن به یک کیف لپ تاپی برقی را ندارند . اکنون آنکه کیف لپ تاپهای کنونی و پلت‌فرم‌های آن ها فراوان دیرین هستند . در این باره محمدرضا نجفی‌منش , عضو شورای سیاست‌گذاری کیف لپ تاپ با اشاره به اینکه استفاده بردن از پلت‌فرم‌های کنونی امکان پذیر است , می‌گوید : ساخت کیف لپ تاپی برقی مستلزم دانش فنی است که صنعت کیف لپ تاپ ما آن را دارا است ; بدین ترتیب با بهره‌بردن از پلت‌فرم‌های موجود می توانیم سریع‌تر ایجاد کیف لپ تاپی برقی را عملیاتی کنیم . در این میان البته بیوک علیمرادلو این نظر را دارد که تولید کیف لپ تاپی برقی روی پلت‌فرم‌های کهن به هیچ عنوان توجیه ندارد , چراکه این پلت فرم‌ها شرایط لازم برای تولید کیف لپ تاپی برقی را ندارند .

حق تقدم ایجاد زیرساخت هم زمان با تولید

ولی درحالی‌که کارشناسان بهترین استراتژی‌ ساخت کیف لپ تاپی برقی در جمهوری اسلامی ایران را بر مبنای همکاری و مشارکت با خارجی‌ها و به کارگیری از یک پلت‌فرم روز فرنگی تیتر میکنند که به اعتقاد آنان یکی از مهم‌ترین موضوعات به‌منظور عملیاتی شدن ایجاد برقی‌ها داشتن برنامه معلوم و اهداف مدون در این زمینه است . سپس یاروهمدم با ابتدا فرایند ایجاد می بایست زیرساخت‌های واجب در مرز و بوم ساخت شود تا در چهره عرضه کیف لپ تاپ , مشتریان بتوانند از آن استفاده کنند . ولی مسئله اصلی در نظر به دست آوردن مشوق‌های مالی است که هدف لازم برای خرید کیف لپ تاپ را فی مابین مشتریان تولید کند . تجربه جهانی ساخت کیف لپ تاپهای برقی نیز نشان می‌دهد که همزمان با کار کیف لپ تاپسازان راجع به پباده سازی و تولید برقی‌ها , دولت‌ها زیرساخت‌های لازم به‌منظور ورود این کیف لپ تاپها به بازار را فراهم کردند و بعد به‌منظور تولید تقاضا برای محصول ها شرکت‌های کیف لپ تاپساز , مشوق‌های مالی را در لحاظ گرفتند . دراین مورد , بیوک علیمرادلو , مشاور وزیر صنعت , معدن و تجارت هم تاکید دارد که پیشین از ساخت کیف لپ تاپهای برقی باید همیاری اضطراری فی مابین وزارتخانه‌های مختلف به‌منظور تولید زیرساخت‌ها شکل بگیرد و آن‌گاه پروسه طراحی و ایجاد آغاز شود ; چراکه تولید زیرساخت و طراحی و ساخت زما‌بر است . او با اشاره به این‌که یکی از موضوعات دارای اهمیت بعداز تولید , چگونگی فروش این کیف لپ تاپها است , می‌گوید : بسیاری از دولت‌ها به‌منظور استفاده مردم از کیف لپ تاپهای برقی و کاهش آلایندگی ‌هوا از یارانه‌ و مشوق‌های مالی استفاده کردند , براین اساس در مرز و بوم ما هم می بایست برای ترغیب مردم به به کار گیری از این کیف لپ تاپها در آینده , مشوق‌های بخش اعظمی در حیث گرفته شود . او اعتقاد دارد از آن جا که کیف لپ تاپهای برقی از قیمتی بالا و پیمایشی پایین برخوردار هستند بدین ترتیب باید برای ترغیب مشتریان از ابزارهای مختلفی فایده موفقیت ; براین اساس در حالتی که قصد داریم که در آتی مشتریان از کیف لپ تاپی برقی بهره کنند بایستی ابزارهای حمایتی خویش در حوزه مالی را مدنظر قرار دهیم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *